KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 10515090
nr 1051 5090
Waldemar Bernhard
(1890-1965), Sverige
Träsnitt, Waldemar Bernhard (1890-1965), Lejonbacken, signerad W Bernhard, 372/777, 20x16 cm
Kondition: något gulnat
Waldemar Bernhard, svensk bildkonstnär och grafiker född 1890, död 1965.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 18:30:12
15/8 15:01:07
17/8 14:03:08
22 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Waldemar Bernhard
Läs mer om Waldemar Bernhard